Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. birželio 6 d.

 Tibhar

Tibhar kompaniją 1969 m. įkūrė buvęs pasaulinio lygio žaidėjas, žymus tarptautinės arenos treneris Tibor Harangozo. Savąjį vardą jis panaudojo kompanijos pavadinimui sukurti (TIBor + HARangozo).
gallery_1187666239_35_406.gifPo jo mirties kompanijos pavadinimas išliko toks pat ir šiandien yra vartojamas kaip aukštos klasės stalo teniso inventoriaus sinonimas.

Tačiau Tibhar istorija prasidėjo dar iki kompanijos įkūrimo. 1959 m. tas pats Tibor Harangozo sporto mokykloje, Saarbruecken mieste, ėmėsi vesti tarptautinius stalo teniso kursus. Tibhar vardu pavadintos mokyklos legenda augo metai iš metų ir ilgainiui nulėmė kursuose besilankančių profesionalių sportininkų bei entuziastų poreikį įsigyti jiems reikalingą ir pagal individualius poreikius pritaikytą stalo teniso inventorių. Turėjo būti surastas sprendimas išaugusiam inventoriaus poreikiui patenkinti.
1969 m. pasaulio stalo teniso visuomenė sulaukė dar vieno gamintojo gimimo, - radosi Tibhar.

Pradžioje Tibhar susikoncentravo išskirtinai į stalo teniso pagrindų ir gumų technologinį vystymą bei gamybą, pagrįstą individualiais žaidėjų poreikiais. Visgi netrukus produktų pasirinkimas buvo gerokai išplėstas dėl  toliau augusios paklausos. Šiandien Tibhar stalo teniso produktų pasirinkmas yra pilnai išplėtotas ir apima tiek laisvalaikio, tiek pasaulinės klasės stalo teniso inventorių bei aprangą. 

fact2.gifTibhar gumos gaminamos Vokietijoje, Japonijoje ir Kinijoje, pagrindai - Tibhar fabrike Slovėnijoje, stalai - Vokietijoje, kamuoliukai - Kinijoje. Tibhar klijai, tinkleliai, apranga, stalo teniso bateliai, sportiniai krepšiai ir kiti produktai gaminami daugelyje šalių, pvz., Vengrijoje, Lenkijoje, Egipte, Belgijoje, Indonezijoje, Indijoje ir kitur. Tibhar produkcija parduodama daugiau nei 100 šalių. Pvz., Prancūzijoje Tibhar yra pirmaujantis ženklas kaip ir arabų šalyse. Tibhar nuolat bendradarbiauja su daugybe stalo teniso specialistų ir žaidėjų, vystydama gaminamą produkciją, kuri paprastai yra technologinio progreso rezultatas.

Tibhar yra pasirašiusi rėmimo sutartis su būriu stalo tenisininkų: Patric Chila (Prancūzija), Lucjan Blasczcyk (Lenkija), Marcos Freitas (Portugalija), Tiago Apolonia (Prtugalija), Bojan Tokic (Slovėnija), Fedor gallery_1187677461_46_4062.gifKuzmin (Rusija), Liu Jia (Austrija). Džiaugiamės, kad tarp šių žaidėjų yra ir ryškiausia Lietuvos stalo teniso žvaigždutė - Rūta Garkauskaitė-Paškauskienė, prie kurios sutarties su Tibhar sudarymo didele dalimi prisidėjo ir PHYXIUS. Ryškiausia iš Tibhar žvaigdžių yra  Baltarusijos sportininkas V. Samsonov, daugelį metų priklausantis pasaulio stalo teniso elitui. Kinijoje, kuri yra stalo teniso Meka, V. Samsonov dėl labai gerai subalansuotų puolimo ir gynybos veiksmų pakrikštytas Tai Chi meistru ir laikomas vienu iš nedaugelio Europos stalo tenisininkų keliančių realią grėsmę Kinijos žaidėjams. Šį vertinimą jis pagrindė 2008 m. įgyvendindamas vieną iš senų savo svajonių - įveikti pasaulio Nr. 1 kinietį Wang Hao.
V. Samsonov yra pasaulio vicečempionas, daugkartis Europos čempionas, dukart laimėjęs pasaulio taurę (World Cup) ir vienas iš 10 stipriausių pasaulio žaidėjų.
V. Samsonov žaidžia su Tibhar Samsonov Alpha pagrindu ir Tibhar Nianmor bei Tibhar Grip-S gumomis.