Euroregionas "Šešupė" Šešupės Euroregiono turizmo informacijos centras Šešupė Business
   
2020 m. birželio 6 d. 
history_ny_1.jpg
YASAKA SĖKMĖS ISTORIJA

Yasaka Co. Ltd. kompanija buvo įkurta 1947 m. Japonijoje. Tai padarė H. Yaoita ir Sakamoto - du draugai, iš kurių pavardžių radosi pavadinimas Yasaka (YAoita + SAKAmoto). H. Yaoita pats žaidė stalo tenisą ir jo tikslu ilgainiui tapu pasiūlyti stalo teniso žaidėjams kokybišką aukštos klasės inventorių.

1950 - 1960 m. Yasaka nuolat bendradarbiavo su geriausiais Japonijos stalo tenisininkais, kurie tuo metu diktavo madas pasaulyje. Betarpiško bendradarbiavimo su Japonijos meistrais pasekmė buvo greitas pačios kompanijos vystymasis. Ne vienas nacionalinis čempionas visame pasaulyje tuo metu jau naudojo Yasaka Original gumą, kurią daugelis dar prisimena ir šiandien.

Septintojo dešimtmečio (1960 - 1970 m.) pabaigoje Yasaka kompanijai pavyko sukurti tai, kas vėliau buvo pavadinta pirmuoju Vario gumų technologijos stebuklu. 1970 m. laimėtas vyrų vienetų Europos ir 1971 m. pasaulio čempionatai reiškė prasidėjusį ilgą MARK V gumos šlovės kelią visame pasaulyje. Nuo tada ši guma buvo nuolat tobulinama, o vėliau palaipsniui "gimė" ir visa Mark V gumų "šeima", kurią, laikui bėgant, papildydavo "nauji nariai", sukurti remiantis naujausiomis gumų gamybos technologijomis. Pagal trisdešimties metų pardavimų statistiką, Mark V guma iki šiol išlieka viena iš pirmaujančių pasaulyje. "Kiekvienas smūgis nukreiptas į šlovę" - Mark V.

1990 m. Yasaka atidarė naują stalo teniso pagrindų gamybos fabriką Švedijoje. Jau 1993 m. stalo teniso visuomenei buvo pristatytas Yasaka Gatien Extra pagrindas, su kuriuo pasaulio čempionu tapo europietis - prancūzas Jean-Philippe Gatien. Šis pagrindas, kurio kūrybos procese Yasaka specialistai dirbo kartu su J. P. Gatien, gaminamas iki šiol kaip vienas sėkmingiausių kūrinių, virtęs stalo teniso klasika.
Yasaka fabrike Švedijoje taip pat gaminami Donic firmos pagrindai, tad tokie žinomi stalo tenisininkai kaip Ma Lin, J. Owe-Waldner, J. Persson, D. Ovtcharov žaidžia su švediškais pagrindais, kurie "gimsta" Yasaka bazėje. Kitos kompanijos, pvz. Joola, laikas nuo laiko užsako atskiras švediškų pagrindų linijas savo prekių asortimentui išplėsti.

2002 m. Yasaka vėl atliko šuolį gumų rinkoje, pristatydama V-STAGE gumą, pasižymėjusią didesniu greičiu ir geresniu kamuoliuko sukimu nei bet kuri guma iki tol. Tais pačiais metais Yasaka nustebino sugebėjusi sukurti pagrindą, kurį sudaro 17 pavienių medienos sluoksnių - DYNAMIX. 2003 m. visų nuostabai Švedijos čempionu tapo daugeliui nežinomas stalo tenisininkas - Mattias Stenberg, aplenkęs garsesnius ir tituluotus varžovus. Mattias žaidė su tais pačiais Yasaka V-Stage ir Yasaka Dynamix.

Jau beveik 10 metų kaip Yasaka labai sėkmingai dirba didžiausioje pasaulio stalo teniso rinkoje - Kinijoje, kuri apibūdinama kaip milžiniška, didelius specifinius poreikius turinti rinka, susidedanti iš gausybės nuolat besivaržančių stalo teniso kompanijų, siekiačių savo dalies. Per 100 milijonų stalo teniso žaidėjų turinti šalis, kurioje stalo tenisas yra virtęs religija, vilioja ne vieną gamintoją, tačiau įsitvirtinti pavyksta retam. Nors tai buvo rizikingas ir daug investicijų reikalaujantis Yasaka žingsnis, jis su kaupu pasiteisino. Šiandien ma_lin_aurora.jpgYasaka siūlo visą gamą stalo teniso produktų: populiariausi Kinijoje yra Yasaka stalo teniso pagrindai, iš kurių labiausiai mėgstamas minėtas 5 sluoksnių klasikinis pagrindas Yasaka Extra.

2006 m. Yasaka sudarė sutartį su kiniečiu Ma Lin. Keletą metų iki sutarties sudarymo Ma Lin laikėsi tarp 5 stipriausių stalo teniso žaidėjų pasaulyje ir net keturis kartus jau buvo laimėjęs ITTF pasaulio taurę (World Cup). 2008 metais vykusiose olimpinėse žaidynėse Ma Lin tapo čempionu vyrų vienetų turnyre ir komandinėse varžybose. Jis išliekas vieninteliu sportininku per visą istoriją, kuriam pavyko tapti visų kategorijų olimpiniu čempionu (vienetai, dvejetai, komandinės varžybos). Ma Lin žaidžia su Yasaka Ma Lin Carbon stalo teniso pagrindu ir Mark V guma.

Pastaraisiais metais buvo nemažai gandų dėl Ma Lin kaip buvusios pirmosios pasaulio raketės motyvacijos stokos, tęsiant savo kaip pasaulinės žvaigždės sportinę karjerą. Visgi šiuos teiginius nubraukė pats sportininkas 2010 m. Maskvoje vykusių pasaulio komandinių pirmenybių čempionate Kinijos rinktinės sudėtyje likęs nenugalėtas visų varžybų metu. Finale prieš Vokietijos komandą Ma Lin Kinijos rinktinei, kurioje taip pat žaidė Ma Long ir Wang Hao, iškovojo du auksinius taškus. Netrukus Yasaka paskelbė ilgam pratęsusi sutartį su šiuo stalo tenisininku.